Bahçeşehir-university

Bahçeşehir-university

معرفی دانشگاه باعچه شهیر

آیا می دانید با تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر میتوانید در استانبول ثبت نام کرده، در آلمان ادامه تحصیل داده و در آمریکا فارغ التحصیل شوید؟ می گویند در باهچه شهیر استانبول در ترکیه، تقریبا از تمامی کشورها حداقل یک نفر حضور دارد! این حرف یعنی اینکه شما با یک محیط علمی بین المللی سر و کار خواهید داشت. بسیاری از دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی، دانشگاه باهچه شهیر را برای ادامه تحصیل می کنند. دلیل آن هم واضح است. اگر هدف شما تحصیل در ترکیه ۲۰۲۱ است، اینجا یکی از بهترین دانشگاههای خصوصی در زیباترین شهر ترکیه است. سالانه برنامه های تبادل دانشجوی زیادی با بسیاری از دانشگاههای اروپایی برقرار می کند. از طرفی، سطح علمی و کیفیت آموزشی آن نیز در سالهای اخیر پیشرفت های بسیاری کرده است

دانشگاه باهچه شهیر در یکی از بهترین نقاط شهر دوست داشتنی استانبول قرار دارد. تحصیل در این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاههای خصوصی ترکیه است از یک طرف بودن در جو رویایی شهر استانبول از سمت دیگر متقاضیان تحصیل در ترکیه را وسوسه می کند که آن را انتخاب کنند. ساختمان اصلی باهچه شهیر استانبول در بخش اروپایی شهر قرار دارد. آدرس دقیق آن در منطقه بشیکتاش، خیابان چاغیران و در مجاورت ساحل بوغاز است. یکی از جاذبه های گردشگری استانبول که موزه نیروی دریایی است نیز در نزدیکی این دانشگاه واقع شده است. پس قرار است حسابی به شما خوش بگذرد. ۴ پردیس اصلی آن در بشیکتاش شمالی ، بشیکتاش جنوبی ، گالاتا و گوزنپه قرار دارند که همگی آن ها جزو بهترین مناطق ترکیه به حساب می آیند.

رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر استانبول یکی از بهترین دانشگاه ها در داخل کشور ترکیه است. این دانشگاه در سالهای اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه علوم مهندسی و تحصیل پزشکی در ترکیه داشته است. برای همین توانسته است به جایگاههای خوبی در زمینه ملی و بین المللی برسد. برخی از رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر به شرح زیر است:

رتبه ملی دانشگاه: ۱۳
رتبه در بین دانشگاه هایی که چشم اندازهای بین المللی دارند : ۵
رتبه در بین دانشگاه های جوان : ۳۰۱–۳۵۰
رتبه در آسیا : ۳۰۱–۳۵۰
رتبه جهانی دانشگاه: ۱۱۳۳
رتبه در رنکینگ THE: +1001

تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر

هر چیزی با یک رویا شروع می‌شود و دانشگاه باهچه شهیر نمود یک رویای بزرگ است، که در میان دانشگاه های پیشگام جهان جای گرفته است. باهچه شهیری بودن به دنیا جهت دادن است، هدف باهچه شهیر استفاده از توان آکادمیک و تحقیقاتی و پرورش فکر های نو برای جهت دادن به آینده است.این دانشگاه با داشتن ۲۶,۵۰۰ فارغ‌التحصیل طی ۱۹سال در ۱۰۶ کشور جهان و ۲۵,۴۰۰ دانشجو در حال ایجاد دانشگاهی برای یک دنیاست. دارای کادر آموزشی متخصص و متفاوت و برجسته که مطابق با فنون آموزش های نوین مشغول به تدریس و تحقیق و بروزرسانی دروس هستند. این دانشگاه در سه نقطه از جهان و هشت کشور مرزها را در نوردیده است،با ۵ دانشگاه ،۳ مرکز آموزش زبان و ۴ مرکز آکادمیک در راستای بزرگ ترین مرکز آموزش دنیا بودن قدم برمی‌دارد. باهچه شهیر دارای قراردادهای کاری و آموزشی با بیش از ۱۸۰۰ برند داخلی و خارجی این امکان را به شما میدهد که خود را در دنیای واقعی به چالش بکشید.

پذیرش دانشگاه باهچه شهیر

برای گرفتن پذیرش در دانشگاه باهچه شهیر استانبول، سه قدم پیش روی دارید. سعی کنید در هر گام تمام نکاتی که برای پذیرش مهم است را رعایت کنید.

نیازمندی ها و شرایط را مطالعه کنید: قبل از اینکه درخواست پذیرش خود را بفرستید حتما بروشور های داخل سایت در مورد دانشکده ها و رشته های مختلف را مطالعه کنید.
فرم درخواست را پر کنید: در این مرحله، دانشجویان ورودی فرم درخواست را به صورت آنلاین پر می کنند. در کنار اینها مدارک مورد نیاز برای ثبت نام از جمله مدرک دیپلم، ریزنمرات، رزومه، عکس، پاسپورت معتبر، انگیزه نامه، نمره آزمون زبان، گواهی آزمون های ورودی دانشگاه و … را نیز به دانشگاه ارائه دهد. ( در این مرحله دانشگاه در طی دو هفته به شما اطلاع خواهد داد که آیا درخواست شما بررسی شده یا نه)
تکمیل ثبت نام: در این مرحله برای تکمیل پروسه ثبت نام خود وجهی را به عنوان پیش پرداخت و ضمانت به حساب دانشگاه دانشگاه باهچه شهیر واریز خواهید کرد.
بعد از این که فرم ثبت نام را در سایت پر کردید باید منتظر ایمیل دانشگاه باشید. اگر شما قبول شده باشید دانشگاه یک نامه پذیرش قبولی به شما ایمیل خواهد کرد. در نامه پذیرش توضیحاتی نوشته شده و در آخر یک شماره حساب ترکیه به نام خود دانشگاه قرار داده شده تا شما با پرداخت شهریه اولیه دانشگاه ثبت نام خودتون رو به صورت قطعی تکمیل کنید.

دپارتمان سها به دلیل رابطه مستقیم با دانشگاه های خصوصی ترکیه در زمان های مشخصی از سال می تواند از این دانشگاه ها بورسیه های درصدی بگیرد. برای اطلاعات بیشتر از یورسیه درصدی دانشگاه باهچه شهیر بدون نیاز به شرایط و مدارک خاص با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

شهریه دانشگاه باهچه شهیر استانبول

اینجا یک دانشگاه خصوصی است، پس طبیعی است که نسبت به دانشگاههای دولتی ترکیه، مقداری شهریه های بالاتری داشته باشد. بسته به اینکه رشته مورد نظر شما به زبان ترکی ارائه شود یا انگلیسی، رنج شهریه ها باز متفاوت خواهد بود. در ادامه یک لیست از شهریه سالانه دانشگاه های مختلف این دانشگاه آورده شده است:

دانشکده پزشکی: ۶ ساله، سالانه ۲۵۰۰۰ دلار
دانشکده دندانپزشکی، ۵ ساله، سالانه ۲۵۰۰۰ دلار
دانشکده مهندسی، ۴ ساله، سالانه ۷۹۰۰ دلار
دانشکده طراحی و معماری: ۴ ساله، سالانه ۷۹۰۰ دلار
دانشکده ارتباطات، ۴ ساله، سالانه ۷۹۰۰ دلار
دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی، ۴ ساله، ۷۹۰۰ دلار
دانشکده آموزش، ۴ ساله، سالانه ۵۵۳۰ دلار
دانشکده علوم سلامت، ۴ ساله، سالانه ۵۵۳۰ دلار
دانشکده حقوق، ۴ ساله، سالانه ۵۵۳۰ دلار
دوره های خلبانی، ۴ ساله، ۱۳۵۰۰ یورو + ۷۹۰۰ دلار
در کنار اینها شهریه کارشناسی ارشد در ترکیه، حدود سالی ۱۲۰۰۰ دلار و کل دوره دکترا سالانه ۴۰۰۰۰ دلار می باشد.

رشته های دانشگاه باغچه شهیر

در این دانشگاه تعداد ۹ دانشکده رسمی و تخصصی وجود دارد. شما به راحتی می توانید در رشته های تاپ دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. یکی از مزیت های اصلی دانشگاه باهچه شهیر نیز تنوع رشته های پرطرفدار آن است. در ادامه لیست دانشکده ها و رشته های ارائه شده در این دانشگاه آورده شده است:

دانشکده های باهچه شهیر:

دانشکده دندانپزشکی
دانشکده علوم آموزشی
دانشکده حقوق
دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی
دانشکده ارتباطات
دانشکده هنر و معماری
دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
دانشکده علوم سلامت
دانشکده پزشکی
برخی از رشته های پر طرفدار باهچه شهیر:

حقوق
پزشکی
دندانپزشکی
شنوایی سنجی
تربیت روانی کودکان
فیزیوتراپی
رژیم و تغذیه
پرستاری
Mba
مدیریت بازرگانی
اقتصاد
تجارت و بازرگانی بین الملل
امور مالی بین المللی
روابط بین الملل و علوم سیاسی
تبلیغات، فیلم و تلویزیون
رسانه های مدرن
ویدیو و عکاسی
روابط عمومی
هنرهای تصویری و طراحی ارتباطات بصری
معماری
معماری داخلی و طراحی محیط
طراحی تولیدات صنعتی
مهندسی کامپیوتر
مهندسی برق و الکترونیک
مهندسی سیستم های انرژی
مهندسی محیط
مهندسی صنایع
مهندسی مکاترونیک
مهندسی نرم افزار
تکنولوژیهای آموزشی و آموزش کامپیوتر
ریاضیات، روانشناسی
جامعه شناسی

امکانات دانشگاه باغچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر امکانات و تسهیلات زیادی را برای دانشجوهای خود فراهم کرده است. تمامی دانشجویان از هر کجای دنیا که به این دانشگاه می آیند، مورد استقبال قرار می گیرند. می توان این امکانات و تسهیلات را در دو دسته آموزشی و رفاهی تقسیم بندی کرد

برنامه ها و تسهیلات دانشگاه :

برنامه اراسموس و تبادل دانشجو با دانشگاههای مطرح اروپا و آمریکا
فرصت های BAU GLOBAL که به دانشجو این امکان را می دهد در مراکز آموزشی درجه یک دنیا که در شهرهایی مانند برلین، واشنگتن، باتومی، کیف، تورنتو و … هستند، ادامه تحصیل دهند و یا دوره های آموزشی خاص را در این مراکز بسیار معتبر بگذرانند. این فوق العاده است، مگر نه!؟
بورسیه و فاند های دولتی ( ۲۵ تا ۵۰ درصد) و پرداخت کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی
برنامه های تخصصی و جدا از برنامه تحصیلی برای مقاطع مختلف
امکانات رفاهی دانشگاه :
کتابخانه های معتبر
آزمایشگاههای مجهز و تخصصی
کلوب های دانشجویی
قایق های گشت زنی مخصوص و رایگان
محوطه طراحی شده و بسیار زیبا
بانک
خوابگاههای نو ساخت و مناسب
بوفه و کافی شاپ
سالن های غذاخوری
اینترنت رایگان
سالن های ورزشی و استخر
بیمه های درمانی

آزمون زبان ورودی دانشگاه باهچه شهیر

برای ورود به دانشگاه باهچه شهیر نیاز به گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه میباشد. با این همه متقاضیانی که یکی از مدارک زیر را داشته باشند، نیاز به گذراندن آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه ندارند. لازم به ذکر است که مدرک آیلتس مورد قبول این دانشگاه نمیباشد.

نوع مدرک حداقل نمره
TOEFL IBT حداقل ۷۲ و برای دانشجویان رشته آموزش زبان ۷۹
PTE حداقل ۵۵ و برای دانشجویان رشته آموزش زبان ۷۸
CAE حداقل C و برای دانشجویان رشته آموزش زبان A
YDS/e-YDS/YÖKDİL حداقل ۶۰ و برای دانشجویان رشته آموزش زبان ۸۰

سیستم حمل و نقل دانشگاه باهچه شهیر

حمل و نقل به دانشگاه BAU بسیار آسان است. دانشجویان این دانشگاه می توانند با قایق های مخصوص به دانشگاه بین دانشگاه های بشیکتاش کوزی ، بشیکتاش گونی ، گوزتپه و گالاتا که در قلب استانبول واقع شده اند ، حمل و نقل رایگان داشته باشند. با رفتن از این اسکله ها در اسکله ما در بشیکتاش در ساعات مشخصی از روز می توان با یک سفر دلپذیر به محوطه دانشگاه دیگر ما در گالاتا رسید. بنابراین ، دانشجویان ما می توانند بدون گرفتار شدن در ترافیک سنگین استانبول ، از دانشگاه به دانشگاه منتقل شوند.

در هنگام ورود به دانشگاه باهچه شهیر اولین چیزی که نظر شما را جلب میکند، تعداد زیاد دانشجویان بین المللی در این دانشگاه میباشد. دانشجویان خارجی از تمام ملیت ها از ایالات متحده آمریکا گرفته تا چین و از کره جنوبی گرفته تا فرانسه در این دانشگاه بین المللی مشغول به تحصیل هستند. وقتی از این دانشجویان سوال میشود که چرا دانشگاه باهچه شهیر Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) را انتخاب کرده اید؟ تقریبا پاسخ آنها به این سوال یکسان است. آنها می گویند زیرا این دانشگاه یک دانشگاه بین المللی است. درک این موضوع و اعتبار این دانشگاه مسئله ای بسیار ساده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق این دانشگاه بپردازیم.

دانشگاه باهچه شهیر که بطور اختصار به آن BAU نیر گفته میشود، قراردادها وتفاهم نامه های بسیاری با سایر دانشگاه های بین المللی منعقد کرده است. بر طبق این قراردادها دانشجویان این دانشگاه میتوانند از فرصت ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی بهره مند شوند. واحد امور بین الملل دانشگاه تمام همکاری های لازم برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های طرف قرارداد را دارند انجام میدهد.

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9