آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

ege-university

ege-university

معرفی دانشگاه اژه ازمیر

دانشگاه Ege یا اژه، یکی از دانشگاه‌های دولتی شهر ازمیر ترکیه است. Ege در سال ۱۹۵۵ با دو دانشکده‌ی پزشکی و کشاورزی آغاز به کار کرد. دانشگاه Ege اولین دانشگاه ازمیر و چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه است و یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی ترکیه به حساب می‌آید و در Bornova در حاشیه‌ی ازمیر واقع شده است.در سال ۱۸۹۲، دانشگاه Ege با ۱۷ دانشکده، ۹ مدرسه‌ی دبیرستان و راهنمایی و ۸ موسسه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ترکیه بود. تا این که در همان سال بخشی از دانشکده‌ها جدا و به دانشگاه تازه تاسیس Dokuz Eylül ملحق شد. دانشگاه Ege بعد از این تفکیک، شامل ۷ دانشکده،۳ مدرسه ( با ۴ سال تحصیلی ) با حداقل ۹۰۰۰ دانشجو و دانش آموز بود. با گذشت زمان دانشگاه Ege گسترش پیدا کرد و در حال حاضر شامل ۱۵ دانشکده، ۶ مدرسه‌ی دبیرستان و راهنمایی، ۱۰ مدرسه‌ی فنی و حرفه‌ای ( دوره تحصیلی ۲ ساله )، ۹ موسسه و ۳۶ مرکز تحقیقاتی است.

ظرفیت دانشگاه اژه ازمیر

۶۵۰۸۸ دانشجو در دانشگاه Ege در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند. همچنین Ege 3185 استاد و هییت علمی دارد و آموزش به زبان ترکی و انگلیسی انجام می‌شود.

دانشکده های دانشگاه اژه ازمیر

دانشکده ادبیات
دانشکده جامعه شناسی
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده علوم
دانشکده مهندسی
دانشکده کشاورزی
دانشکده هنر، طراحی و معماری
دانشکده علوم ورزشی
علوم بهداشتی
دانشکده دندان پزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده پزشکی
دانشکده پرستاری
دانشکده تربیت معلم
دانشکده شیلات
همچنین رشته‌هایی مثل: زبان‌های خارجی، فلسفه، جغرافیا، پزشکی، فیزیک، ریاضی، اقتصاد، مدیریت، تاریخ، روانشناسی، عمران، معمار، شیلات، محیط زیست، کشاورزی و… در مقاطع گوناگون در دانشگاه Ege تدریس می‌شود.

رتبه دانشگاه اژه ازمیر

دانشگاه Ege در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب رتبه‌ی ۶۱۶ بهترین دانشگاه‌های جهان شد. همچنین این دانشگاه دارای رنک ۴ دانشگاه‌های ترکیه و۴۷۲ پژوهش است.

دانشگاه Ege جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت است.

امکانات دانشگاه اژه ازمیر

پردیس Bornova، محوطه‌ی بزرگی در اطراف ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه است. مساحت این پردیس ۳۷۰ هکتار است و دارای امکانات گسترده‌ای از قبیل انواع خدمات فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، پارکینگ، جاده‌ی اختصاصی، خوابگاه، کتابخانه، سالن‌های ورزشی، زمین‌های فوتبال و والیبال و تنیس، سالن سینما و تاتر و…است. همچنین ارتباطات داخلی و بین‌المللی در پردیس Bornova از طریق خطوط تلفن و شبکه‌ی کامپیوتری امکان پذیر است.

از آن جایی که محوطه‌ی دانشگاه Ege در نزدیکی شهر‌های آنکارا، استانبول و ازمیر قرار دارد، به همین دلیل حمل و نقل بین شهری در آن بسیار سریع است. دانشجویان می‌توانند به راحتی با استفاده از اتوبوس‌های بین شهری یا سرویس‌های حمل و نقل زیرزمینی مثل مترو، از همه‌ی نقاط شهر به پردیس دانشگاه دسترسی داشته باشند.

ege-universitesi

ege-universitesi

شرایط پذیرش دانشگاه اژه ازمیر

دانشکده پزشکی این دانشگاه، برای دوره های تحصیلی از طریق آزمون یوس (YOS) دانشجوی خارجی می پذیرد و برای دوره های تکمیلی هم از طریق آزمون، نمره و ظرفیت دانشجو می گیرد. البته الزاماتی هم در پذیرش دانشجو در این دانشگاه وجود دارد که به هنگام ثبت نام به داوطلب اعلام می شود. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه در دانشگاه:

کسب حداقل نمره در آزمون YOS
برای تحصیلات تکمیلی به مدرک آیلتس یا تافل و یا مدرک های مشابه دیگر نیاز دارید.
ارسال سوابق کامل تحصیلی به زبان ترکی برای دانشگاه
کپی پاسپورت
دریافت ویزای تحصیلی بعد از پذیرش
چون زبان آموزشی در این دانشگاه، ترکی و انگلیسی است، متقاضیان باید در اولویت زبان ترکی خود را تقویت کنند.

دانشگاه دندانپزشکی اژه

دانشکده پزشکی دانشگاه اژه در سال ۱۹۵۵ افتتاح شد که سه سال اول دوره پزشکی مربوط به پزشکی پایه، عملکردها و ساختارهای بدن، پاتولوژی و پاتوفیزیولوژی و معرفی علوم پزشکی است، سال های چهارم و پنجم به آموزش تئوری و علمی در همۀ بخش های داخلی و جراحی پزشکی اختصاص داده می شود و سال ششم هم بطور کامل برای کارآموزی و اندوختن تجربه است.

بیمارستان این دانشگاه با گنجایش ۲۰۰۰ بیمار موقعیت خوبی را برای یادگیری و آموزش کاربردی دانشجویان فراهم می کند. این دانشکده مباحث پزشکی خود را در سه بخش علوم پایه، علوم پزشکی و جراحی به دانشجویان رشته پزشکی ارائه می دهد.

امکانات دانشگاه اژه ازمیر

این دانشگاه در محوطه ای به وسعت ۳۷۰۰ هکتار پارک و ساختمان های مورد استفاده برای اهداف آموزشی, فرهنگی, ورزشی و اجتماعی تشکیل شده است. در محوطه دانشگاه یک کتابخانه مرکزی مجهز به آخرین دستگاه های فن آوری وجود دارد. برای دانشجویان امکانات ورزشی و فعالیت های اوغات فراغت مانند استخر سرپوشیده, سالن ورزشی, زمین های فوتبال, زمین های تنیس و بسکتبال, فوتبال مینیاتوری , سالن های هنری و مرکز فرهنگی با ظرفیت ۷۵۰ نفر فراهم است.

دانشگاه اژه دارای یک شهرک خوابگاهی دانشجویی کامل شامل مسکن, کافه تریا, مرکز خرید, فروشگاه بزرگ و یک مهمان خانه برای اعضای دانشگاه است. یک اتاق استاندارد در این خوابگاه دانشجویی دارای حمام خصوصی ,تشک, کمد لباس،, میز, صندلی کتاب, یخچال کوچک و پخش تلویزیونی مرکزی, دسترسی به اینترنت است. این دانشگاه یکی از مجهزترین و بزرگترین بیمارستانهای ترکیه و شهر ازمیر را در کنترل دارد که امکانات پزشکی گسترده ای را ارائه می کند.

دانشکده های دانشگاه اژه 

دانشکده ها :
دانشکده علوم اسلامی Birgivi
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده داروسازی
دانشکده ادبیات
مدرسه آموزش و پرورش
دانشکده علوم
دانشکده هنرهای زیبا, طراحی و معماری
دانشکده پرستاری
دانشکده اقتصاد و علوم اداری
دانشکده ارتباطات
دانشکده فنی
دانشکده علوم پزشکی
دانشکده علوم ورزشی
دانشکده شیلات
دانشکده پزشکی
دانشکده کشاورزی
موسسات:
دانشکده تحصیلات تکمیلی
دانشکده علوم انسانی و کاربردی
دانشکده انرژی خورشیدی فارغ التحصیل
دانشکده پرستاری، سم شناسی و علوم دارویی
دانشکده علوم پایه
دانشکده علوم انسانی
دانشکده تحصیلات تکمیلی مطالعات جهانی ترکیه
دانشکده تحصیلات تکمیلی کامپیوتر بین المللی
مدارس:
گردشگری و مدیریت هتل مدرسه Cesme
کنسرتو موسیقی دولتی ترکیه
دانشکده پزشکی ازمیر آتاتورک
مدرسه مد و طراحی
مدرسه پزشکی Izmir Odemis
دانشکده زبان های خارجی
مدارس حرفه ای:
مدرسه آموزش عالی آلیاغا
آتاتورک مدرسه آموزش فنی حرفه ای پزشکی
دانشکده فنی حرفه ای بایرینگر
دانشکده تربیت بدنی برگاما
مدرسه آموزش حرفه ای EGE
مدرسه حرفه ای آموزش و پرورش امل Akin
هوانوردی دانشکده فنی حرفه ای
مدرسه فنی و حرفه ای Odemis
آموزش حرفه ای دانشکده تایر Kutsan
مدرسه حرفه ای دریایی اورلا

ezmir-city

ezmir-city

رتبه و رنکینگ دانشگاه اژه ازمیر

این دانشگاه قدیمی چهارمین دانشگاه ترکیه و رتبه ی جهانی آن ۴۶۳ و از جمله بهترین مراکز تحقیقاتی ترکیه است. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۵ دانشکده, ۱۰ کالج, ۸ انیستیتو و ۲۶ مرکز تحقیقاتی است. Ege Üniversitesi (دانشگاه Ege) دارای بیش از ۴۵۰۰۰ دانشجو است. این موسسه آموزش عالی ۶۴ ساله دارای سیستم پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است. دانشگاه اژه ترکیه در رتبه ۱۳۱ برترین دانشگاه های جهانی آسیا قرار دارد.

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9
Top