آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

ataturk-university

ataturk-university

معرفی دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک ترکیه که در شهر ارزروم قرار دارد و در ماه ژوئن سال ۱۹۵۷ میلادی (خرداد ۱۳۳۶) تاسیس شد، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه است. آتاتورک هم از متقاضیان داخلی و هم بین المللی دانشجو می پذیرد. سالانه حدود ۳۵ هزار دانشجو در آتاتورک تحصیل می کنند. یکی از زیباترین و بزرگترین دانشگاه های ترکیه است که از لحاظ علمی اعتبار بسیار بالایی نزد دیگر کشور ها دارد. این دانشگاه به دلیل سطح علمی بسیار بالا و داشتن اعتبار بالا در وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران یکی از اولویت های متقاضیان ایرانی برای ثبت نام است.دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه در استان ارزروم قرار دارد. این شهر از قطب های اقتصادی ترکیه بوده و نقش مهمی در صادرات و واردات کالا در بین دو کشور ترکیه و ایران دارد. جمعیت این شهر در حدود ۴۲۳ هزار نفر می باشد. با این احتساب ارزروم ۲۰ امین شهر بزرگ ترکیه می باشد. دانشگاه آتاتورک ارزروم در غرب این شهر واقع شده است و از لحاظ مساحت نیز بسیار بزرگ می باشد. شهر ارزروم با ۳ شهر ایران (تبریز، ارومیه و اردبیل) پیمان خواهر خواندگی دارد. همچنین بهتر است بدانید ارزروم از سردسیرترین شهر های ترکیه می باشد.

رنکینگ دانشگاه آتاتورک

از آنجایی که شهر ارزروم به مرز ایران نزدیک است و رنکینگ دانشگاه آتاتورک بسیار بالاست، این دانشگاه یکی از انتخاب های برتر و مورد علاقه برای متقاضیان ایرانیست. هدف اصلی این دانشگاه ارائه بهترین آموزش ها و امکانات در سطح جهانی است. دانشکده های دانشگاه آتاتورک ارزروم به صورت زیر می باشد. برای قبولی در دانشگاه ارزروم می توانید از طریق آزمون SAT ترکیه و آزمون YOS می توانید اقدام نمایید. رتبه بندی که اخبار آمریکا همه ساله از دانشگاه های برتر دنیا انتشار می دهد در مورد دانشگاه آتاتورک ارزروم به شرح زیر هستند

رنکینگ آتاتورک: حدود ۱۰۰۰
رتبه در بین بهترین دانشگاه های قاره آسیا: رتبه ۲۵۸
رتبه آتاتورک در بین بهترین دانشگاه های ترکیه: رتبه ۱۸
رتبه در بین دانشگاه های دولتی ترکیه : رتبه ۱۲
رتبه رشته پزشکی در ترکیه : رتبه ۸
رتبه رشته حقوق در ترکیه : رتبه ۳۰
بهتر است بدانید که دانش آموزان داخلی ترکیه، رنکینگ دانشگاه آتاتورک را ۱۲ امین اولویت خود برای ورود به دانشگاه بعد از کنکور سراسری می دانند.

شرایط تحصیل دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک ترکیه از چندین سال پیش همیشه از اولویت های اول ایرانیان برای تحصیل بوده است. دانستن شرایط تحصیل در این دانشگاه می تواند راهیابی شما به آن را بسیار آسان تر کند. دانشگاه آتاتورک از ۴ طریق دانشجو می پذیرد : آزمون یوس، آزمون SAT، پذیرش بدون کنکور، بورسیه تحصیلی. بیشتر دانشجویان قبولی در این دانشگاه از طریق دو آزمون گفته شده می باشد

آزمون یوس دانشگاه آتاتورک

سوالات آزمون یوس دانشگاه آتاتورک ترکیه بسیار متعادل و منطقی می باشد و برای متقاضیان ایرانی زیاد سخت نمی باشند. این آزمون فقط از سوالات ریاضی، هندسه و هوش تشکیل شده است و مانند برخی از دانشگاه های ترکیه سوالات اضافی ندارد. برای قبولی در ۳ رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آتاتورک باید حداقل نمره ۹۰ را کسب نمایید. همچنین این دانشگاه آزمون یوس دیگر دانشگاه ها را با ضریب ۰٫۸ قبول دارد.

آزمون SAT دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک علاوه بر یوس نتایج آزمون SAT کشور آمریکا را نیز می پذیرد. حداقل نمره برای قبولی در رشته پزشکی این دانشگاه نمره ۱۴۰۰ از ۱۶۰۰ آزمون اس ای تی می باشد. سوالات آزمون SAT از ریاضی، هندسه و زبان انگلیسی ( درک مطلب و نگارش ) تشکیل شده است.

نمره قبولی دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک برای پذیرش دانشجویان بین المللی حداقل نمره هایی را در نظر گرفته است. برای پذیرش در این دانشگاه شما میتوانید در آزمون SAT و یا آزمون یوس خود دانشگاه و آزمون یوس دانشگاه هایی که مورد تائید آتاتورک می باشد شرکت نمایید. اما دانشگاه برای هر کدام از این آزمون ها حداقل نمره تعیین کرده است. بنابراین پیشنهاد میکنیم پیش از شرکت در آزمون حتما مباحث کلاس یوس در استانبول را مطالعه کنید.

حداقل نمره قبولی دانشگاه آتاتورک در آزمون ست برای قبولی در رشته پزشکی و دندانپزشکی ۱۴۰۰ از ۱۶۰۰ می باشد. حداقل نمره برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی آزمون یوس خود دانشگاه ۹۰ می باشد. به این نکته توجه نمایید که برای دانشگاه آتاتورک نمره یوس دیگر دانشگاه ها با ضریب ۰٫۸ قابل قبول است.

erzurum-city

erzurum-city

رشته های دانشگاه آتاتورک

دانشگاه اتاتورک ارزروم یکی از دانشگاه هایی است که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد. این دانشگاه در حدود ۲۵۵۰ نفر کادر علمی دارد که متشکل از چندین پروفسور هستند. این دانشگاه از لحاظ علمی هم رده با دانشگاه های اروپایی و آمریکایی است. آتاتورک یک دانشگاه ایالتی بوده و در مرکز شهر ارزروم قرار دارد. این دانشگاه، مهمترین مرکز علمی در شرق ترکیه است. آتاتورک ۲۲ دانشکده دارد که هرکدام رشته های مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهند. همچنین ۳۰ واحد، مرکز تحقیقات علمی و کاربردی در دانشگاه موجود است. برای دانشجویان رشته های علوم پزشکی نیز ۲ بیمارستان راه اندازی شده است. شما می توانید در این دانشگاه به صورت بورسیه نیز تحصیل نمایید.

رشته های دانشگاه آتاتورک ارزروم بسیار متفاوت و متنوع هستند. در این دانشگاه رشته های مختلفی در زمینه رشته های علوم پایه، هنر و گرافیک، زیست شاسی و کشاورزی، رشته های تربیتی، مدیریت و زبان های ملل دیگر تدریس میشوند. تعداد این رشته ها به بیش از ۷۰ رشته تحصیلی میرسند که برخی از مهم ترین آنها به شرح زیر هستند:

رشته های علوم پزشکی

پزشکی
دندانپزشکی
پرستاری
داروسازی
دامپزشکی
مامایی
تغذیه و رژیم غذایی

رشته های مهندس

معماری
مهندسی مواد
مهندسی شیمیایی
مهندسی معدن
مهندسی کامپیوتر
برق و مهندسی برق
مهندسی صنایع
مدیریت سیستم و اطلاعات
مهندسی مکانیک
مهندسی مواد و متالوژی

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه اتاتورک

رشته دندانپزشکی دانشگاه آتاتورک را می توان به عنوان یکی از بهترین گزینه های تحصیل برای متقاضیان ایرانی می باشد. دندانپزشکی آتاتورک مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و دانشجویان پس از پایان دوره ۵ ساله تدریس می توانند برای ادامه تحصیل و یا کار به ایران برگردند. امال مهمترین مزیت دندانپزشکی آتاتورک را می توان شهریه پایین آن دانست، شهریه این رشته در سال ۲۹۴۶ لیر می باشد. البته به این نکته توجه نمایید که دندانپزشکی در این دانشگاه فقط به زبان ترکی تدریس می شود.

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9
Top