آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

istanbul-universite

istanbul-university

معرفی دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول ترکیه (Isatanbul university) قدیمی ترین و یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که در سال ۱۴۵۳ میلادی در دوره حکومت عثمانی ها ساخته شد. این دانشگاه دولتی بوده و پردیس اصلی آن در مجاورت میدان بیازیت استانبول قرار دارد.دانشگاه استانبول جزو دانشگاه های برتر دنیا و منطقه است و بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار دارد.

رتبه دانشگاه استانبول 

تمام دانشگاه ها توسط دو رتبه بندی QS و THE رتبه بندی می شوند. دانشگاه استانبول ترکیه با تاریخ غنی و پرافتخاری که دارد توانسته است اعتبار بسیار خوبی در بین دانشگاه های منطقه و جهان کسب کند. همچنین این دانشگاه در بین دانشگاه های پزشکی و زبان و ادبیات رتبه بسیار خوبی در جهان دارد.

شرایط تحصیل در دانشگاه استانبول 

شرایط ثبت نام در دانشگاه استانبول با دیگر دانشگاه ها کمی متفاوت است و متقاضیان باید از رزومه و معدل بالایی برخوردار باشد تا شانس قبولی در این دانشگاه را داشته باشند. برای مثال حتی دیده شده است افرادی در آزمون یوس دانشگاه استانبول نمره ۱۰۰ را به دست آورده اند اما نتوانسته اند در رشته پزشکی و دندانپزشکی قبول شوند. برای قبولی در این دانشگاه فقط سه راه وجود دارد: آزمون یوس دانشگاه استانبول ترکیه، پذیرش بدون آزمون، بورسیه تحصیلی ترکیه (turkiyeburslari). همچنین بهتر است بدانید کسانی که سن کمتری دارند در اولویت پذیرش آنها بالاتر است.

شهریه دانشگاه استانبول 

شهریه دانشگاه استانبول با توجه به رشته ی تحصیلی مورد نظر می تواند متفاوت باشد. به طور معمول شهریه دانشگاه قبل از شروع سال تحصیلی با در نظر گرفتن معیارهای مهم توسط دولت تعیین می شود. مبلغ شهریه برای دانشجویان بین المللی و البته نوع رشته ی تحصیلی متغیر است. در همین راستا دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه دانشگاه استانبول ترکیه شده اند امکان تحصیل رایگان را دارند.چون استانبول یک دانشگاه دولتی است هزینه تحصیل در آن نسبتا پایین است. البته ممکن است هر ساله هزینه های تحصیل افزایش پیدا کنند. اگر بتوانید در بورسیه دانشگاه استانبول قبول شوید، علاوه بر اینکه شهریه ای پرداخت نخواهید کرد هر ماه ۸۰۰ لیر هم به دانشجو پرداخت می شود. هزینه خوراک، شهریه و ایاب ذهاب هم رایگان خواهد بود. حتی بلیط رفت از ایران به ترکیه نیز برای شما رایگان است.

بورسیه دانشگاه استانبول 

در هنگام ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه میتوانید تمامی رشته های دانشگاه استانبول ترکیه را انتخاب کنید. زمان ثبت نام بورسیه ترکیه از اواخر دی تا اوایل اسفند است. برای اینکه شانس قبولی خد را افزایش دهید، لازم است نمره معدل خوب، رزومه قوی، توصیه نامه و از همه مهم تر باید انگیزه نامه بسیار خوبی را تهیه کرده و در هنگام ثبت نام استفاده نمایید. با قبولی در بورسیه تحصیلی تمام هزینه های شما بر عهده سازمان بورسیه ترکیه خواهد بود. علاوه بر پرداخت کامل شهریه تحصیلی، ماهانه ۸۰۰ لیر به حساب دانشجو واریز خواهد شد. از جمله هزینه هایی که سازمان بورسیه ترکیه بر عهده می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمامی شهریه دانشگاه
هزینه خوابگاه
هزینه غذا
هزینه ایاب ذهاب
هزینه بلیط رفت هواپیما به ترکیه

آزمون یوس دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول ترکیه از معدود دانشگاه هایی در ترکیه است که فقط از طریق آزمون یوس خود دانشگاه دانشجو می پذیرد. آزمون یوس دانشگاه استانبول را ۹۵ دانشگاه دیگر ترکیه قبول دارند و با نتیجه آزمون یوس دانشگاه Isatanbul می توانید در ۹۵ دانشگاه دیگر نیز انتخاب رشته کنید. از لحاظ سختی آزمون یوس استانبول سحط خوبی دارد و سوالاتش مناسب ایت و مانند آزمون یوس دانشگاه اگه سوالات اطلاعات عمومی در آزمون یوس این دانشگاه وجو ندارد. آزمون یوس این دانشگاه در بسیاری از شهر های ترکیه مانند : استانبول، آنکارا، ازمیر، وان، هاران و … برگزار می شود. در اکثر سال ها آزمون این دانشگاه در اواخر فروردین ماه برگزار می شود.

آزمون SAT دانشگاه استانبول

می توان با آزمون SAT در دانشگاه استانبول قبول شد؟ باید گفت که دانشگاه استانبول جزئ معدود دانشگاه های برتر ترکیه می باشد که از طریق آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش نمی کند. تنها راه قبولی در دانشگاه استانبول از طریق آزمون در دوره کارشناسی آزمون یوس می باشد. در بین ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه فقط دانشگاه استانبول از طریق آزمون sat دانشجو پذیرش نمی کند

istanbul-university

istanbul-university

رشته های دانشگاه استانبول 

شگاه استانبول به دلیل تاریخی بودن رشته های بسیار زیاد و مختلفی را دارد و در بین تمامی دانشگاه های ترکیه دانشگاه استانبول بیشترین رشته های تحصیلی را دارد. دانشکده های مختلفی در این دانشگاه وجود دارد که در هر کدام رشته های مرتبط با آن تدریس می شود. لیست دانشگاه ها و رشته های دانشگاه استانبول به صورت زیر است.

آکادمی هنر های زیبا

رقص کلاسیک
رقص باله
موسیقی جاز
موسیقی شناسی نژادی و فولکار
فلوت
گیتار
ویولون
موسیقی سازی
کلارین
اپرا
پیانو
بازیگری
ساکسیفون
تئاتر
ترومپت
ساز های بادی
ویولون سل
ساز چنگ
ساز های ضربی
سازهای سیمی

دانشکده علوم انسانی

زبان و ادبیات آلمانی
زبان و ادبیات آمریکایی
انسان شناسی
زبان و ادبیات عربی
باستان شناسی
مدیریت اطلاعات
تاریخ علم

جغرافیا

ادبیات و گویش معاصر ترکی
زبان و ادبیات معاصر یونان
زبان شناسی
مشاوره و روان شناسی
زبان و ادبیات یونان باستان
زبان و ادبیات فارسی
فلسفه
زبان و ادبیات فرانسه
تربیت معلم
زبان و ادبیات انگلیسی
زبان و ادبیات ایتالیایی
باستان شناسی
زبان و ادبیات لاتین
زبان و ادبیات لهستانی
مترجمی و تفسیر زبان آلمانی
مترجمی و تفسیر زبان فرانسوی
مترجمی و تفسیر زبان انگلیسی
تاریخ باستان

تاریخ

 

زبان و ادبیات روسی
تاریخ هنر
انسان شناسی اجتماعی
مراقبت و مرمت آثار فرهنگی
نقد تئاتر
زبان و ادبیات ترکی
زبان و ادبیات اوکراینی
زبان و ادبیات اردو

دانشکده علوم

فضانوردی و علوم فضا
بیولوژی
فیزیک
شیمی
ریاضی
زیست شناسی سلولی مولکولی
ژنتیک

دانشکده حقوق

حقوق
دانشکده اقتصاد

اقتصاد کار و روابط صنعتی
اکونومتریک
اقتصاد
اقتصاد عمومی
مدیریت تجارت
علوم سیاسی و روابط بین المللی
مدیریت جهانگردی

دانشکده الهیات

آموزش ادیان، فرهنگ دینی و همچنین اخلاقیات دین
الهیات (عربی)
الهیات (انگلیسی)
دین شناسی بین المللی

دانشکده ارتباطات

روزنامه نگاری
روابط عمومی و تبلیغات
رادیو – سینما و تلویزیون

دانشکده پزشکی

پزشکی
دندان پزشکی
داروسازی

دانشکده بیزینس و تجارت

تجارت
دانشکده علوم سیاسی

مدیریت تجارت
علوم سیاسی و مدیریت همگانی
علوم سیاسی و روابط بین الملل

دانشکده علوم آبی

مهندسی و علوم آب
دانشکده شیلات

مهندسی شیلات
دانشکده حمل و نقل

حمل و نقل
لجستیک

دانشکده معماری

معماری
سایر رشته ها

مدیریت بحران و البته شرایط اضطراری
پرورش کودک
مهندسی صنایع
پرستاری
منابع انسانی
خدمات اجتماعی
تجارت جهانی

istanbul-city

istanbul-city

هزینه تحصیل در این دانشگاه

ی تحصیل در دانشگاه استانبول ترکیه
رشته تحصیلی شهریه سالیانه
(لیر)
پزشکی ۳۲۰۰۰ ₺
دندانپزشکی ۲۱۵۰۰ ₺
داروسازی ۱۶۵۰۰ ₺
معماری ۸۶۷۰ ₺
حقوق ۹۱۰۰ ₺

*لازم به ذکر هزینه ی تحصیل در دانشگاه های ترکیه باتوجه به تغییرات و شرایط سال های گذشته نوشته شده است و امکان تغییر شهریه برای سال ۲۰۲۱ وجود دارد.

مشاوره ثبت نام در دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول از طریق شرط معدل دانشجو نمی پذیرد و برای ورود به این دانشگاه یا باید در آزمون یوس و یا بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام نمایید. البته یک از طریق پذیرش بدون کنکور نیز می توان در این دانشگاه تحصیل نمود. آموزشگاه سها با چند سال سابقه تاکنون پذیرش بدون کنکور دانشجویان بسیاری را از دانشگاه استانبول اخذ کرده است.

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9
Top