آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

koc-university

koc-university

معرفی دانشگاه کوچ 

دانشگاه کوچ ترکیه در سال ۱۹۹۳ توسط کمک های خانواده کوچ در تپه های ساریایر استانبول تاسیس شد. کوچ دانشگاه خصوصی بوده و هم اکنون از لحاظ رتبه بندی های جهانی اولین و بهترین دانشگاه کشور ترکیه است. دانشگاه کوچ از زمان تاسیس همیشه تلاش کرده که در همه عرصه ها پیشرو بوده و آموزشی در سطح برتر جهانی به دانشجویان خود انتقال دهد. دانشگاه کوچ استانبول به دلیل تعهد در برتر بودن، جذب اساتید بین اللملی و داخلی با سطح علمی و مدارک بالا و پذیرش دانشجو بدون کنکور در ترکیه معروف است. از سوی دیگر به خاطر موفقیت های چشمگیری که در ۲۵ سال گذشته به دست آورده، هم اکنون دومین دریافت کننده کمک های مالی برای تحقیقات از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا می باشداین دانشگاه از همان سال های اول تاسیسش جزء دانشگاه های خوب و برجسته استانبول محسوب می شد و با جذب دانش آموزان برتر دبیرستان های سراسر کشور ترکیه و فعالیت های زیاد در مدت کمی توانست رتبه جهانی ۴۵۱ و رتبه ۶ کشوری را بدست آورد. همچنین بروزترین و جدید ترین روش های آموزشی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است و نوآوری یک شیوه معمول درسراسر دانشگاه کوچ است.

رنکینگ دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ را می توان با توجه به رتبه بندی های مختلف، بهترین دانشگاه ترکیه دانست. در رتبه بندی QS این دانشگاه بهترین دانشگاه ترکیه و رتبه ۴۴۸ جهان قرار دارد. در رتبه بندی THE این دانشگاه دومین دانشگاه ترکیه و رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ جهان قرار دارد. و بر اساس یک رتبه بندی مجله آمریکایی در رتبه ۸۵۰ جهان قرار دارد. بر اساس رتبه بندی USNWR Global نیز در رتبه ۷۰۳ جهان قرار دارد. با بررسی تمامی رتبه بندی ها می توان به این نتیجه رسید که بترین دانشگاه ترکیه Koc می باشد.

دلیل این افتخارات انتشار مقالات علمی و تحقیقاتی بسیار زیاد در مدت زمان بسیار کم می باشد. رتبه بندی وبسایت qs معتبرترین سایت رتبه بندی دانشگاه ها :

QS World Ranking 2020 (رتبه در جهان) ۴۵۱
EECA University Rankings (رتبه اروپا نوظهور و آسیای مرکزی) ۱۱
Top 50 under 50 (رتبه در بین دانشگاه های تازه تاسیس) ۶۱-۷۰
رتبه بندی موضوعی رشته های دانشگاه کوچ ترکیه در سال ۲۰۲۰ براساس رتبه بندی همین وبسایت:

باستان شناسی : ۱۰۱-۱۵۰
مطالعات تجاری و مدیریت : ۲۵۱ – ۳۰۰
اقتصاد : ۲۵۱ – ۳۰۰
مهندسی – برق و الکترونیک : ۳۰۱ – ۳۵۰
مهندسی – مکانیک : ۳۰۱ – ۳۵۰
علوم اجتماعی و مدیریت : ۳۳۱
مهندسی – شیمی : ۳۵۱ – ۴۰۰
علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات : ۴۰۱ – ۴۵۰
ریاضیات : ۴۰۱ – ۴۵۰
مهندسی و فناوری : ۴۰۱ – ۴۵۰
داروسازی : ۵۰۱ – ۵۵۰
فیزیک و نجوم : ۵۰۱ – ۵۵۰
نکته مهم: این دانشگاه در رتبه بندی وبسایت The Times Higher Education World University در سال ۲۰۲۰ رتبه ۵۰۱ تا ۶۰۰ را کسب کرده است.

 

مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه بهترین دانشگاه ترکیه می باشد و طبیعتا تحصیل در این دانشگاه یک برگه تضمین شغلی برای هر شخصی می باشد. دانشگاه کوچ هم اکنون عضو معاهده بولونیا و آراسموس می باشد و دانشجو پس از اتمام تحصیل خود به راحتی می تواند در تمامی دانشگاه های اروپایی و آمریکایی ادامه تحصیل دهد. دانشگاه کوچ بسیار به دانشجویان موفق ارزش می دهد و دانشجویانی که در حین تحصیل موفق به کسب نمرات عالی و انجام تحقیقات مختلف شود، کمک هزینه ها و بورس های مختلف از ۲۵ تا ۱۰۰ درصد اعطا می کند. سطح علمی هیئت علمی دانشگاه کوچ بسیار بالا می باشد و بیش از ۳۰ درصد اساتید از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی هستند. برای هز ۱۱ دانشجو در این دانشگاه ۱ عضو هیئت علمی وجود دارد.

دانشگاه کوچ استانبول به دلیل اینکه تحت حمایت خانواده کوچ (ثروتمندترین خانواده ترکیه) می باشد، دانشجویان برتر پس از اتمام تحصیل توسط خود شرکت های هولدینگ کوچ با درآمد های بالا به کار گرفته می شوند. به این نکته نیز توجه کنید که دانشگاه Koç ترکیه مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد و جزو دانشگاه های ممتاز در وزارت علوم است. دانشجویان پس از اتمام تحصیل در ترکیه به راحتی می توانند در ایران کار پیدا کنند. علاوه بر این ها دانشگاه کوچ امکانات رفاهی بسیاری را برای دانشجویان خود تعبیه کرده است که در هر دو پردیس دانشگاه در دسترس دانشجویان می باشد. در محیط دانشگاه مراکز روان شناسی هستند که به صورت مداوم دانشجویان را مورد ارزیابی قرار می دهند.

شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه فقط از طریق دو آزمون sat و ACT دانشجو پذیرش می کند. برای قبولی در رشته پزشکی حتما باید نمره پیش دانشگاهی و دیپلمتان بالای ۱۸ باشد و برای بقیه رشته نمره بالای ۱۴ نیز مورد قبول است. برای پذیرش در رشته پزشکی حداقل نمره در آزمون اس ای تی ۱۴۱۰ از ۱۶۰۰ می باشد و در آزمون ACT نمره ۳۱ از ۳۶ می باشد.

دانشگاه کوچ استانبول یک دانشگاه پذیرش انتخابی است (از بین افرادی که برای ثبت نام درخواست داده اند فقط تعدادی را دانشگاه قبول می کند). به دلیل اینکه دانشگاه فقط به دنبال درخشانترین و با استعداد ترین افراد است، از بین ثبت نام کنندگان فقط بهترین ها به این دانشگاه راه خواهند یافت. دانشجویان از لحاظ نمره آزمون، نمرات دبیرستان، انگیزه نامه، توصیه نامه، مقالات و …. مورد ارزیابی قرار می گیرند.

پذیرش دانشگاه کوچ با آزمونSAT

رای متقاضیانی که از ایران می خواهند در این دانشگاه پذیرش بگیرند، شرکت در آزمون SAT به مراتب ساده تر از آزمون ACT می باشد. شما می توانید با ثبت نام در آزمون SAT در یکی از کشور های همسایه که این آزمون را برگزار می کنند مانند ترکیه حضور یافته و در آزمون شرکت کنید. نمره مورد قبول برای تمامی رشته ها به جز رشته پزشکی در این آزمون ۱۱۸۰ از ۱۶۰۰ می باشد. برای رشته پزشکی هم همانطور که گفته شد حداقل نمره ۱۴۱۰ می باشد.البته باید ذکر شود که نمره های گفته شده حداق می باشد و ممکن هست شخصی با نمره بالاتر از این ها نیز نتواند در دانشگاه پذیرش بگیرد.

نکته مهم: برای کسب نمره مورد نیاز در باید از منابع آزمون sat مانند کتاب کالج برد بهره بگیرید. کتاب SAT official Study Guide اصلی ترین منبع برای آمادگی در آزمون می باشد. با خواندن این کتاب به بسیاری از مطالب آزمون تسلط کامل خواهید داشت.

بورسیه دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه به دلیل این که فقط به دنبال نوابغ برای بورسیه می باشد، ثبت نام از طریق وبسایت تورکیه بورسلاری را قبول ندارد و فقط از طریق خود سایت دانشگاه کوچ می توان برای بورسیه تحصیلی اقدام کرد. زمان ثبت نام بورسیه دانشگاه کوچ اردیبهشت ماه و اوایل خرداد ماه است.

امتیازات بورسیه دانشگاه کوچ

پوشش شهریه دانشگاه با تخفیف های ۲۵ تا ۱۰۰ درصد
حقوق ماهیانه ۱۵۰۰ لیر برای ارشد و ۳۰۰۰ لیر برای دکتری
ماهیانه ۷۵۰ لیر برای خوابگاه و یا کسانی که منزل اجاره میکنند
بیمه درمانی کامل
کمک هزینه سفر های تحقیقاتی و تفریحی
کارت تغدیه برای تخفیف
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بورسیه کوچ استانبول

دو عدد توصیه نامه برای کارشناسی و کارشناسی ارشد و سه عدد توصیه نامه
نمره آزمون SAT ، ALES ، GRE
نمرات پیش دانشگاهی و دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه شده
انگیزه نامه
نکته مهم: آخرین مهلت برای ثبت نام بورسیه دانشگاه کوچ استانبول در مقاطع ارشد و دکتری ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ می باشد.

شهریه دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه به دلیل این که خصوصی می باشد و کمک هزینه ای از طرف دولت دریافت نمی کند شهریه های بالایی دارد، اما دانشگاه برای کمک به دانشجویان در پرداخت شهریه ،بورسیه های مختلفی را در نظر می گیرد. این بورسیه ها به افرادی که معدل های بالایی در دوران دبیرستان کسب کرده اند، نمره آزمونشان بالا است و یا در دوران تحصیل در دانشگاه کوچ خوش درخشیده اند تعلق خواهد گرفت.

شهریه رشته پزشکی : ۱۳۳۰۰۰ لیر سالیانه
شهریه تمامی مقاطع به جز رشته پزشکی : ۹۶۵۰۰ لیر

رشته های دانشگاه کوچ

رشته های دانشگاه کوچ ترکیه بسیار متنوع می باشد و در اکثر این رشته ها بهترین دانشگاه ترکیه می باشد. اکثر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود به جز رشته پرستاری که ترکی تدریس می شود و رشته حقوق که ترکی و انگلیسی تدریس می شود. تعداد افرادی که در جلوی هر رشته نوشته شده است میزان پذیرش دانشگاه در دوره کارشناسی می باشد.

پزشکی: ۲۰ نفر
پرستاری: ۱۵ نفر (ترکی)
مدیریت: ۷۵ نفر
روابط بین الملل: ۴۴ نفر
شیمی: ۱۱ نفر
ریاضی: ۱۲ نفر
زیست مولکولی و ژنتیکی: ۱۶ نفر
فیزیک: ۱۱ نفر
مهندسی کامپیوتر: ۴۳ نفر
مهندسی الکتریک و الکترونیک: ۴۴ نفر
مهندسی صنایع: ۴۹ نفر
مهندسی زیست و شیمی: ۱۹ نفر
مهندسی مکانیک: ۴۱ نفر
باستان شناسی و تاریخ هنری: ۱۴ نفر
تاریخ: ۱۳ نفر
فلسفه: ۱۰نفر
روانشناسی: ۳۹ نفر
جامعه شناسی: ۱۷ نفر
حقوق: ۶۳ نفر (ترکی و انگلیسی)
اقتصاد: ۵۸ نفر
دانشکده های دانشگاه کوچ
دانشکده های مختلفی در دانشگاه کوچ استانبول وجود دارد که هر کدام از آن ها رشته های پیرامون موضوع خود را پوشش می دهند.

دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی (SOM)
دانشکده پرستاری (GSB)
دانشکده علوم و مهندسی (GSSE)
دانشکده علوم انسانی (GSSSH)
دانشکده علوم بهداشت (GSHS)
کالج علوم و اقتصاد اداری (CASE)
کالج علوم (CS)
کالج علوم اجتماعی و علوم انسانی (CSSH)
کالج مهندسی (CE)

تحصیل پزشکی در دانشگاه کوچ

رشته پزشکی در دانشگاه کوچ به زبان انگلیسی تدریس می شود. طول دوره تحصیل ۶ سال می باشد و پس از آن دانشجو می تواند برای دوره های تخصصی در آزمون ها شرکت کند. رشته پزشکی این دانشگاه رتبه ۵۰۱ در جهان را کسب کرده است و از بهترین ها در دنیا می باشد. بیمارستان دانشگاه کوچ ترکیه بسیار بزرگ و پیشرفته می باشد و در مرکز شهر استانبول واقع شده است. رشته پزشکی دانشگاه کوچ مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند در به کشور بازگشته و مشغول به کار شوند.

دانشگاه کوچ به دلیل اینکه از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار می باشد در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران و جزو دانشگاه های رده خوب وزارت علوم ایران حساب می شود. با تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در این دانشگاه شما میتوانید برای ادامه تحصیل و یا کار به ایران برگردید. از بهترین رشته های این دانشگاه میتوان به تاریخ و باستانشناسی اشاره کرد که رتبه ۱۰۱ جهان می باشد.

istanbul-city

istanbul-city

امکانات دانشگاه کوچ

کتابخانه دانشگاه

این دانشگاه ۴ کتابخانه دارد که شامل کتابخانه AKMED، کتابخانه ANAMED ، کتابخانه VEKAM و کتابخانه علوم بهداشتی می شوند. این کتابخانه های تخصصی در نواحی مختلف دانشگاه قرار دارند که دانشجویان، کارمندان و استادان میتوانند از امکانات آن ها استفاده کنند.
کتابخانه ها شامل مجموعه ای از جمله نشریات و کتاب های مرجع و همچنین مجموعه های ویژه استان شناسی، تاریخ ،انسان شناسی، معماری، هنر، تاریخ هنر، میراث فرهنگی، موزه شناسی و … می باشند.

فرهنگ هنر و ورزش

استخرخ دانشگاه کوچ

دانشگاه خصوصی کوچ فعالیت های فرهنگی، ورزشی و هنری زیادی را در طول روز برگزار میکند. همچنین امکاناتی نظیر باشگاه بدن سازی، زمین های ورزشی، استخر و… در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

خدمات اجتماعی

این دانشگاه دارای انواع خدمات اجتماعی مانند خوابگاه، کافه تریا، بازار، آرایشگاه، بانک و…می باشد.

برنامه بین المللی

Erasmus برنامه تحصیلی بین المللی این دانشگاه است. طبق این برنامه دانشجویان با دریافت کمک هزینه می توانند به عنوان مهمان در کشورهای مختلف جهان به مدت یکسال تحصیل کنند.

دوره های دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ دارای چهار مکان دیگر از جمله: دانشگاه Campus West ،Nişantaşı Campus ،RCAC Beyoğlu و Campus پردیس می باشد و این دانشگاه همچنین به چندین کالج تقسیم شده است. مهمترین موضوع که باعث جذب اکثر دانشجویان بین المللی شده است تدریس تمام مباحث به زبان انگلیسی است. دانش آموزان GW ممکن است کلاس های زیر را انتخاب کنند:

کالج علوم و اقتصاد اداری (CASE)
کالج علوم (CS)
کالج علوم اجتماعی و علوم انسانی (CSSH)
کالج مهندسی (CE)
تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه
تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه

تحقیقات در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ به عنوان یک شریک عالی برای همکاری تحقیقاتی در سطح ملی و بین المللی با موسسات عمومی و خصوصی از جمله کمیسیون اروپا شناخته شده است و یکی نکات مثبت این دانشگاه به نظر می آید. این پروژه بیش از ۴۰۰ پروژه تحقیقاتی حمایت شده در ده سال گذشته را به مبلغ بیش از ۵۰ میلیون دلار کمک مالی کرده است. این دانشگاه یک آموزش عالی در انگلستان را در سطح مقطع کارشناسی از طریق ۷ کالج آموزش می دهد و ۲۲ برنامه کارشناسی را ارائه می دهد.

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9
Top