آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

marmara-university

marmara-university

معرفی دانشگاه مارمارا

دانشگاه مارمارا ، برای اولین بار در ژانویه سال ۱۸۸۳.م معادل دی ماه سال ۱۲۶۲.ش توسط صبحی پاشا به عنوان ” کالج عالی تجارت حمیدیه ” ساخته شد. در آن زمان این کالج اولین موسسه ای بود که دروس اقتصاد و بازرگانی را تدریس می کرد. با گذشت زمان به دانشکده علوم تجاری تبدیل شد و سپس در ژوئیه سال ۱۹۸۲ .م معادل مرداد سال ۱۳۶۱ .ش با تایید هیئت وزیران با چند مدرسه پزشکی و دندان پزشکی ادغام شد و دانشگاه مارمارا کنونی بوجود آمد. در حال حاضر این دانشگاه با هدف بالا بردن ارزش ها و ارتقای کیفیت آموزش با رعایت استاندارد های بین المللی در زمینه های مختلف به فعالیت خود ادامه می دهد.

بخش های مختلف دانشگاه مارمارا

دانشگاه مارمارا ۷ الی ۸ پردیس، در سواحل آسیایی و۶ پردیس در قسمت اروپایی استانبول ساخته است که در مجموع مساحت این پردیس ها به ۶۱۷٫۷۸۲٫۹ متر مربع می رسد. بخش های مختلفی از جمله دانشکده ها، موسسات، مدارس، کتابخانه، زمین ها و سالن های ورزشی و… در این پردیس ها تاسیس شده اند.

پردیس ها:

پردیس هایی که در قسمت اروپایی شهر استانبول ساخته شده اند:

Bahçelievler
Beyazıt
Nişantaşı
Sultanahmet
Şişli
Tarabya

پردیس هایی که در قسمت آسیایی شهر استانبول تاسیس شده اند:

Göztepe Haydarpaşa
Kartal
Pendik
Acıbadem
Anadoluhisarı
Bağlarbaşı
Başıbüyük

دانشکده ها

دانشگاه مارمارا ۱۶ دانشکده، ۹ مدرسه ی فنی و حرفه ای و ۱۱ موسسه دارد که عبارتند از

دانشکده پزشکی
دانشکده تربیت بدنی
دانشکده مهندسی
دانشکده ارتباطات
دانشکده حقوق
دانشکده فناوری
دانشکده علوم سیاسی
دانشکده معماری و طراحی
دانشکده الهیات
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده آموزش فنی
دانشکده مدیریت بازرگانی
دانشکده اقتصاد
دانشکده آموزش

موسسه ها

موسسه مطالعات اروپا
موسسه اقتصاد و دارایی اسلامی
موسسه علوم بهداشتی
موسسه بانک و بیمه
موسسه علوم اعصاب
موسسه علوم تربیتی
مووسه علوم اجتماعی
موسسه هنرهای زیبا
موسسه مطالعات خاورمیانه
موسسه ترک شناسی
موسسه علوم کاربردی

مدارس

دانشکده بانک و بیمه
دانشکده زبان های خارجی
دانشکده فنآوری جواهرات و طراحی
دانشکده علوم کاربردی

مدارس حرفه ای
دانشکده فنی و حرفه ای
دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی
دانشکده حرفه ای علوم اجتماعی

istanbul-city

istanbul-city

کادر علمی و دانشجویان

کادر علمی دانشگاه مارمارا به ۳ هزار نفر می رسد و بیش از ۵۷ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند. از این تعداد دانشجو ۴۴هزار و ۶۶۱ نفر در مقطع کارشناسی، ۷هزار و ۴۰۶ نفر در مقاطع تحصیلات عالی و یک هزار و۳۵۴ نفر دانشجو خارجی از ۷۳ کشور در این دانشگاه درس می خوانند.

دانشجویان به چه زبان هایی درس می خوانند؟

مارمارا اولین دانشگاه چند زبانه ترکیه است. دانشجویان در دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی و مهندسی به زبان های ترکی و انگلیسی و در دانشکده های اقتصاد و علوم اداری به چهار زبان ترکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی درس می خوانند.

دانشگاه مارمارا در چه سطح علمی قرار دارد؟

دانشجویان و اساتید دانشگاه رقابت زیادی در زمینه های مختلف مانند هنرهای زیبا، حقوق و پزشکی با یکدیگر دارند و این امر باعث افزایش سطح علمی دانشگاه مارمارا شده است. علاوه بر آن دانشگاه مارمارا به توسعه ارتباطات بین المللی اهمیت ویژه ای می دهد. همچنین جزء اولین دانشگاه هایی بود که عضو انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) شد. این دانشگاه با دانشگاه های سراسر جهان همکاری های زیادی دارد و این همکاری ها در افزایش سطح علمی نیز بی تاثیر نخواهد بود.

رنکینگ دانشگاه مارمارا 

آیا می‌دانستید که دانشگاه مارمارا استانبول چند زبانه است و در آن به زبان‌های مختلف ترکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی قادر به تحصیل خواهید بود. زبان ترکی و انگلیسی برای رشته های مهندسی، پزشکی و دندانپزشکی است. زبان‌های دیگر نیز برای دپارتمان اقتصاد و علوم اداری می‌باشند. این نشان از قدرت و پیشرو بودن مارمارا است. رقابت‌های زیادی که در زمینه‌های مختلف علمی میان دانشجویان و اساتید این دانشگاه وجود دارد، سبب شده است که سالانه شاهد انتشار پیپرها و مقالات علمی زیادی از این دانشگاه باشیم. یکی از سیاست‌های تأثیرگذار دانشگاه مارمارا، توسعه و اهمیت دادن به ارتباطات بین‌المللی است. همکاری این دانشگاه با تعداد زیادی از دانشگاه‌های جهان جای تقدیر دارد و این‌ها تماماً فرصت‌های پیش روی دانشجویان است که در قالب برنامه‌های تبادل دانشجو و یا دوره‌های آموزشی، تجربه بودن در یک کشور بهتر و دانشگاه بهتر را داشته باشند.

رتبه ملی دانشگاه: ۱۱
رتبه جهانی دانشگاه: ۱۰۰۱
رنکینگ از نظر عملکرد پژوهشی: ۹۶۴
رتبه از نظر THE: 1001+
رتبه در میان دانشگاه‌های آسیایی: ۴۰۰-۳۵۱

شرایط پذیرش دانشگاه مارمارا

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش دانشگاه مارمارا در زمان‌های مشخص شده به دانشگاه ارسال کنید. منظور ما از مدارک، مدرک دیپلم و ترجمه معتبر آن به زبان ترکی یا انگلیسی، ریزنمرات، انگیزه نامه، توصیه‌نامه، پاسپورت معتبر، عکس و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (نتایج آزمون ست و یوس) می‌باشد. نکته مهم برای پذیرش این دانشگاه، آزمون یوس است. همان‌طور که میدانید این آزمون برای سنجش سطح زبان ترکی دانشجویان است. از آنجایی که بسیاری از رشته های دانشگاه مارمارا بخصوص در دوره کارشناسی به زبان ترکی ارائه می‌شود، این آزمون و قبول در آن اهمیت زیادی دارد. برای مقاطع بالاتر ارشد و دکتری بهتر است که در کنار آزمون یوس، نمرات قبولی در آزمون تافل یا آیلتس را نیز به دانشگاه ارائه دهید.

زمان ثبت نام دانشگاه مارمارا

عموماً برای زمان ثبت نام در دوره‌های مختلف برای هر دانشگاه زمان‌های مشخصی اعلام می‌شود. شما برای درخواست پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی، شرکت در برنامه‌های اراسموس، شرکت در برنامه‌های کار دانشجویی و … باید ثبت نام و ارسال مدارک را در روزهای مشخص شده انجام دهید. عموماً زمان‌های ثبت نام در ماه‌های شهریور و مرداد است. البته شما هر کدام از این موارد را در تقویم دانشگاه مارمارا به آدرس https://takvim.marmara.edu.tr/en می‌توانید دنبال کنید.

آزمون یوس دانشگاه مارمارا

همان‌طور که گفته شد، آزمون ورودی برای قبولی در دانشگاه مارمارا استانبول، آزمون یوس است. این آزمون شامل سه بخش اصلی می‌باشد. در واقع توانایی و استعداد داوطلبان در سه بخش هوش، ریاضی و هندسه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. عموماً تعداد سؤالات ۸۰ است

شهریه دانشگاه مارمارا

در دانشگاه مارمارا ترکیه هر سال تحصیلی شامل دو ترم است. تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های مختلف این دانشگاه حدود ۵۰۰۰ دلار در سال هزینه خواهد داشت. برای تحصیل در مقطع ارشد نیز به طور سالانه ۵۰۰۰ دلار هزینه خواهید داشت؛ اما یادتان نرود بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌ها و کارهای دانشجویی کمک حال شما خواهد بود

شهریه پزشکی دانشگاه مارمارا

رشته پزشکی از رشته های محبوب و پرطرفدار ارائه شده در دانشگاه مارمارا است. شهریه این رشته در هر کشوری بالاتر از دیگر کشورها است. برای تحصیل در این رشته حدود ۳۰۰۰۰ لیر در سال باید به دانشگاه پرداخت کنید. البته در کنار این، می‌توانید درخواست بورسیه‌های خود را به دانشگاه ارسال کنید. مارمارا جدیداً ظرفیت بورسیه‌ی خود را افزایش داده است و این یک خبر خوب و جدید است که ما به شما داده‌ایم. برای کسب اطلاعات کامل در مورد گرفتن بورسیه و شهریه های دانشگاه های مختلف ترکیه مانند شهریه پزشکی دانشگاه آتاتورک با کارشناسان ما در تماس باشید.

رشته های دانشگاه مارمارا

تعداد ۱۷ دانشکده مجهز و بزرگ در دانشگاه مارمارا ترکیه قرار دارند. در هر کدام از این دانشکده‌ها رشته های تحصیلی خاصی ارائه می‌شود. از جمله این دانشکده‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده آموزش آتاتورک
دانشکده هنر و علوم
دانشکده اقتصاد
دانشکده مدیریت کسب و کار
دانشکده علوم سلامت
دانشکده آموزش فنی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده الهیات
دانشکده علوم سیاسی
دانشکده تکنولوژی
دانشکده داروسازی
دانشکده حقوق
دانشکده ارتباطات
دانشکده مهندسی
دانشکده ورزش و فیزیک
دانشکده پزشکی
تعدادی از بهترین و پرطرفدارترین رشته ها در گروه‌های مختلف ریاضی فیزیک، تجربی و انسانی در دانشگاه مارمارا ارائه می‌شود. از جمله این رشته ها می‌توان به تحصیل پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق، اقتصاد، معماری، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، آموزش ورزش، روابط بین‌الملل، علوم سیاسی، جامعه شناسی، بانکداری، مامایی، بیمه گری، بازار سرمایه، رشته سینما و تلویزیون، انفورماتیک، مدیریت بهره‌برداری، دبیری تعلیمات دینی، روزنامه نگاری، آرشیو گری، بیولوژی، مهندسی ماشین آلات، دبیری نساجی و … اشاره کرد.

امکانات دانشگاه مارمارا ترکیه

وقتی در مورد دومین دانشگاه بزرگ ترکیه صحبت می‌کنیم، باید انتظار زیادی بابت امکانات موجود در آن داشته باشید. خوشبختانه دانشگاه مارمارا ترکیه به خوبی توانسته است با حجم بالای امکانات خود دانشجویان ورودی را سورپرایز کند. از جمله امکانات موجود در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خوابگاه‌های جدا برای پسران و دختران
منوی غذای خوشمزه با قیمت‌های بسیار مناسب
اینترنت رایگان و نامحدود
امکانات حمل و نقل و جابجایی به صورت رایگان
کتابخانه‌های تخصصی و فوق تخصصی
خدمات پزشکی و دندانپزشکی رایگان برای دانشجویان
دسترسی داشتن به منابع معتبر در سطح جهانی به صورت آنلاین و رایگان
آزمایشگاه‌های مجهز
سالن‌های ورزشی متعدد و بزرگ
سالن‌های غذاخوری و رستوران‌ها
محوطه سرسبز و خیلی زیبا در هر کدام از پردیس‌ها

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9
Top