آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

 

exam_SAT

exam_SAT

آزمون SAT چیست؟

SATیکی از دو آزمون استاندارد پذیرش دانشگاهی در ایالات متحده است. (دیگری ACT است).
این آزمون ابتدا با آزمون IQ ارتش سازگار بود و برای اولین بار در سال ۱۹۲۶ به عنوان یک آزمون پذیرش کالج پذیرفته شد. با این حال، تا سال ۱۹۳۳، هنگامی که رئیس جمهور هاروارد شروع به استفاده از این آزمون برای ارزیابی متقاضیان بورس تحصیلی کرد، این آزمون فراگیر نشده بود، زیرا او معتقد بود که این یک سنجش مؤثر از پتانسیل فکری است.
این دیدگاه از SAT موجب محبوبیت آن شد و تا دهه ۱۹۴۰، آزمون استاندارد برای همه ی متقاضیان کالج شد، از این رو به بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر در سراسر کشور اعطا شد.

کدام مدرسه ها SAT را قبول می کنند؟

Istanbul-Technical

Istanbul-Technical

تمام کالج های چهار ساله در ایالات متحده SAT را قبول می کنند و همانگونه که در بالا ذکر شد، اکثر مدارس نیاز به SAT یا ACT دارند (آنها بین این دو تفاوت زیادی قائل نیستند). با این حال، تعداد بیشتری از کالج ها و دانشگاه ها با سیاست های انعطاف پذیر تر وجود دارد، پس مطمئن شوید که با مدارس خاصی که قصد دارید از آنجا پذیرش بگیرید حتما جزئیات تفاوتی که بین دو ازمون دارند را بررسی کنید.

آزمون SAT از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

SAT دارای ده بخش است: اول همیشه یک مقاله است، به دنبال آن دوتا خواندن (Reading)، دوتا ریاضی (Math)، یک نوشتن(writing) و یک بخش تجربی از ۲۵ دقیقه هر یک (به ترتیب تصادفی) و سپس یک ۲۰ دقیقه خواندن، یک ۲۰ دقیقه ریاضی و یک بخش نوشتن ۱۰ دقیقه ایی است. تست اغلب انتخاب چندگانه است، به استثنای مقاله در ابتدای آزمون و ۱۰ سوال شبکه در یک بخش ۲۵ دقیقه ای ریاضی.
نمودار زیر فرمت آزمون را تجزیه می کند. روی لینک ها کلیک کنید تا عمق بیشتری بر روی آنچه در هر بخش پوشش داده می شود باشد.

 

sat_exam

sat_exam

SAT چگونه امتیاز(نمره) می دهد؟

هنگامی که امتحان را دادید، امتیاز بین ۶۰۰ و ۲۴۰۰ را به دست می آورید، که مجموع مطالب خواندن (reading)، ریاضیات (math) و نوشتن (writing) بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ است. اما از کجا می توان از این تعداد استفاده کرد؟
شما با نمره خام برای هر بخش موضوع شروع می کنید: تعداد سوالاتی که منفی داشتید ¼ برابر تعداد نادرست شما پاسخ دادید. این شماره پس از یک فرایند به نام معادله، به نمره مقیاس تبدیل می شود (برای اطلاعات بیشتر به این جا مراجعه کنید). هیئت مدیره کالج کمی در مورد این که این روند دقیقا چه کار می کند، اما براساس ارزش سالانه داده ها به جای اینکه مردم در یک تاریخ آزمون خاصی انجام دهند، است.
میانگین نمره SAT تقریبا ۱۰۶۸ است، که سال به سال متغیر است، اما آنچه که برای شما نمره خوبی محسوب می شود بستگی به دانشگاه و کالج مورد نظر شما دارد. برای رفتن به یک مدرسه عالی، شما احتمالا نیاز به نمره بالاتر از ۲۰۰۰ دارید اما برای شاخه محلی دانشگاه دولتی شما ممکن است فقط با ۱۴۰۰ شما را پذیرش کند.

توضیحات تکمیلی:

آزمون SAT چهار بار در سال و در ماه های مارس، می، اکتبر و دسامبر برگزار می گردد.

که متقاضیان برای ثبت نام در هر یک از آن ها تا چهار هفته پیش از آزمون مهلت دارند.

البته امکان ثبت نام دیرهنگام با پرداخت مبلغ بیشتر نیز وجود دارد.

نتایج آزمون بین ۱۴ تا ۵۰ روز پس از آزمون اعلام خواهد شد.

فراموش نکنید که مدت زمان اعتبار مدرک SAT شما دو سال است.

دوره های آمادگی آزمون SAT آموزشگاه سها:

همان طور که از توضیحات بر می آید، آزمون SAT آزمون بین المللی و حساسی می باشد که هر دو سال متد آن تغییر می کند.
بنابراین دوره های آمادگی موسسات مختلف نیز بایستی حداقل هر دو سال به روزرسانی شود.
لذا برای اطلاع از دوره های تخصصی آمادگی آزمون SAT با ما در ارتباط باشید.
باسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم:)
موسسه سها به منظور تسهیل ورود داوطلبان به دانشگاههای ترکیه، با بهره گیری از برترین اساتید این حوزه، دوره های آمادگی آزمون اس ای تی را برگزار میکند.
Top