آدرس آموزشگاه: ایران، آذربایجان شرقی،شهرستان مراغه،شیخ تاج،مجتمع دکترحسابی،طبقه سوم واحد2
شماره تماس: 37243734-041  واتس آپ: 09143209185

yeditepe_university

yeditepe_university

معرفی دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه در شهر بسیار زیبای استانبول قرار دارد. استانبول بزرگترین و به جرات می توان گفت زیباترین شهر ترکیه است. تحصیل در این شهر، مزه ی دیگری دارد. پردیس یدی تپه نیز در منطقه آتاشهیر قرار دارد. در محوطه پردیس، خوابگاههای اقامتی برای پسرها و دخترها به طور جداگانه وجود دارد. پردیس AGUSTUS 26 دیگر پردیس مهم این دانشگاه است که در منطقه کایش داغی قرار دارد. معماری و سبک ساخت این پردیس گویی برگرفته از معماری سلجوقی است. بیشتر امکانات آموزشی، هنری، ورزشی و… دانشگاه در همین پردیس قرار دارد.

رتبه دانشگاه یدی تپه استانبول

نام دانشگاه یدی تپه در کنار دانشگاههای دولتی بسیار خوب ترکیه از جمله دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر یا دانشگاه آتاتورک قرار دارد. در زمان تاسیس دانشگاه، بهترین دانشگاه در میان دانشگاه های هم‌ تراز خود بوده است. رتبه جهانی این دانشگاه در نشریه رسمی THE یا همان تایمز ۱۰۰۱ و رتبه ملی آن ۱۹ است. این اعداد برای یک دانشگاه خصوصی واقعا عالی هستند. رتبه عملکرد پژوهشی دانشگاه نیز ۱۸۵۶ است.

رتبه دانشگاه از نظر نشریه THE در جهان: +۱۰۰۱
رتبه ملی در ۲۰۱۷ سایت سازمان YOK: 6
رتبه در تاثیر گذاری بر جهان: +۴۰۱
رتبه در بین دانشگاه های آسیا: +۳۵۱
رتبه در دارنده بهترین کلنیک های سلامتی در جهان: +۶۰۱
همکاری دانشگاه یدی تپه با بیش از ۷۰۰ دانشگاه معتبر در کشورهای مختلف از جمله کانادا، روسیه، آمریکا و … سبب شده است نام آن در سطح بین المللی درخشان باشد. برنامه های تبادل دانشجو از جمله اراسموس، مولانا، فارابی و توافق‌نامه ی همکاری با Houston Methodist از بارزترین فرصت های مطالعاتی‌ای است که دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم کرده است. این دانشگاه در سال های ۵۰۰ اراسموس، ۱۴۰ مواقثت نامه مبادله ای کسب کرده است. همچنین ۳ تن از پروفسور های این دانشگاه جز ۱۰۰ دانشمند برتر ترکیه هستند؛ و بیشتر از ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه

برای گرفتن پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه شرایط متفاوتی پیش روی متقاضیان است. این دانشگاه مراحل پذیرش و اپلای خود را در دو بخش جداگانه ارائه داده است.

پذیرش بدون آزمون: این دانشگاه اکثر دانشجویان بین المللی خود را از طریق پذیرش بدون آزمون جذب می کند. همچنین اگر از طریق موسسه ما برای پذیرش در این دانشگاه اقدام کنید برای تمامی رشته ها به جز پزشکی و دندان پزشکی ترکیه تا ۵۵% بورس تحصیلی برای شما اخذ خواهیم کرد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش بدون آزمون: ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات دیپلم همراه با ترجمه پاسپورت می باشد.
ثبت نام نهایی: دانشجویانی که واجد شرایط پذیرش در دانشگاه یدی تپه هستند، باید در اسرع وقت نسبت به ارسال و تکمیل مدارک خود در مرکز گزینش دانشجویان اقدام کنند. زمان برگزاری آزمون های عملی رشته های هنری، مدارک مورد نیاز و ددلاین های تحویل مدارک در تقویم دانشگاه اعلام می شود. همچنین باید برای قطعی کردن ثبت نام بخشی از شهریه را به عنوان دیپوزیت پرداخت کنید.
مدارک کلی برای ثبت نام:

مدرک دیپلم و ترجمه معتبر آن به زبان ترکی یا انگلیسی
ریزنمرات و ترجمه معتبر آن
پاسپورت معتبر
عکس سه در چهار
انگیزه نامه
توصیه نامه
نمره قبولی در آزمون های ورودی یدی تپه از جمله آزمون یوس ترکیه
شرایط مهم پذیرش دانشگاه یدی تپه

یدی تپه برای بورسیه اعطایی خود آزمون برگزار می کند و به افراد موفق در این آزمون بورسیه های ۲۵ تا ۱۰۰ درصدی داده می شود.

شهریه دانشگاه یدی تپه ترکیه

شهریه دانشگاه یدی تپه مقداری نسبت به دیگر دانشگاهها بالاتر است. دلیل هم دارد، اولا اینکه اینجا یک دانشگاه خصوصی است. پس نباید انتظار رِنج دانشگاههای دولتی ترکیه را از آن داشت. دوما، بسیاری از رشته های دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود. دوره های به زبان انگلیسی نسبت به زبان ترکی نیز شهریه های بالاتری دارند. به این موضوع هم توجه کنید که این دانشگاه ۴۵۰۰۰ فارغ التحصیل در ۲۲ سال گذشته داشته است.

بورسیه دانشگاه یدی تپه

برای این که بتوانید در دانشگاه یدی تپه بورس به دست بیاورید، باید از رزومه قوی برخوردار باشید. این دانشگاه عموما به متقاضیان رشته های پزشکی و دندانپزشکی بورسی را اعطا نمی کند. موسسه ما به دلیل این که پذیرش دانشجویان زیادی را در سال های گذشته از این دانشگاه اخذ کرده است توانسته ظرفیت اختصاصی با بورس ۵۰ درصد از این دانشگاه کسب کند.

رشته های دانشگاه یدی تپه

 

به شما گفته بودیم که تاپ ترین رشته های دنیا در دانشگاه یدی تپه ترکیه ارائه می شود. از جمله این رشته ها می توان به پزشکی، دندانپزشکی، معماری، مهندسی، داروسازی، حقوق، هنر، علوم سلامت و … اشاره کرد. فعالیت های آکادمیک دانشگاه در قالب مدرسه علوم کاربردی و ۱۳ دانشکده ی دیگر ارائه می شود. در این دانشگاه ۴ برنامه کاردانی ۷۷ برنامه برای مقطع کارشناسی، ۸۱ برنامه برای مقطع کارشناسی ارشد و ۴۱ برنامه دکتری وجود دارد. زبان غالب آموزش در دانشگاه، انگلیسی است؛ اما برخی از دوره ها به زبان های فرانسه، آلمانی و ترکی نیز ارائه می شود.

لیست دانشکده های دانشگاه یدی تپه استانبول:

دانشکده دندانپزشکی
دانشگاه داروسازی
دانشکده تربیت معلم
دانشکده هنر و علوم
دانشکده اقتصاد
دانشکده علوم مدیریتی
دانشکده ارتباطات
دانشکده مهندسی
دانشکده معماری
دانشکده علوم سلامت
دانشکده پزشکی

لیست برخی از رشته های دانشگاه یدی تپه:

پزشکی
دنداپزشکی
داروسازی
مهندسی پزشکی
فیزیوتراپی
پرستاری
ژنتیک و مهندسی زیستی
مهندسی تغذیه
روانپزشکی
مهندسی شیمی
روانشناسی
فلسفه
اقتصاد
تاریخ
مشاوره روانشناختی
جامعه شناسی
انسان شناسی
ریاضیات
معماری
مهندسی برق
روزنامه نگاری
مدیریت
روابط عمومی
معماری داخلی
مهندسی سازه
عکاسی
نقاشی
خوشنویسی
تصویرسازی
مطالعات ترجمه
علم تبلیغات و ارتباطات
رادیو، تلویزیون و سینما
زبان و ادبیات انگلیسی
روابط بین الملل
مدیریت گردشگری و هتلداری

دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه از گزینه های بسیار پرطرفدار است. دندانپزشکی این دانشگاه مورد تایید وزرات بهداشت ایران است و زبان تدریس انگلیسی می باشد. موفقیت های علمی و پژوهشی دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه، اعتبار زیادی در سطح جهانی به آن داد است. از جمله:

مجوز بین المللی کمیسیون مشترک
گواهینامه تضمین کیفیت BS EN ISO 9001
کسب اعتبار تحصیلی انجمن دندانپزشکی آمریکا
کسب ایزو ۹۰۰۱ برای آموزش و خدمات مراقبت از بیمار
گواهی اتحادیه آموزشی اروپا
ارزیابی EFP با اعتبار تا سال ۲۰۲۲
کسب اعتبار سوم JCI برای بار سوم

پزشکی دانشگاه یدی تپه

اگر به دنبال تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه یدی تپه هستید، خود را برای یک رقابت سخت آماده کنید. این رقابت هم در بخش پذیرش عمومی و هم در گرفتن بورسیه تحصیلی وجود دارد. پزشکی یک دوره ۶ ساله است و شما در طول تحصیل به تعدادی از مجهزترین بیمارستان ها و آزمایشگاههای ترکیه دسترسی خواهید داشت. از جمله اعتبارنامه ها و موفقیت های جهانی دانشکده پزشکی این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کسب برنامه های آموزش پزشک
راه اندازی بیمارستان با سیستم و استانداردهای کامل
کسب اعتبار از JCI که مهمترین ارگان تعیین کننده استانداردها بهداشتی در سطح جهان است.

 

فیزیوتراپی دانشگاه یدی تپه

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. از آنجایی که دانشجویان این رشته به آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی خاص دسترسی خواهند داشت، افراد زیادی دست روی آن می گذارند. شما با تحصیل فیزیوتراپی به راحتی می توانید جذب بازار کار شوید و درآمد بسیار خوبی نیز از این رشته خواهید داشت. میانگین درآمد شما به عنوان فیزیوتراپیست ۱۶۴۴۸ لیر در ماه خواه بود؛ که بسته به توانایی و سابقه کار به مراتب بالاتر نیز خواهد رفت

امکانات تحصیل در دانشگاه یدی تپه ترکیه

حجم زیاد امکانات و نقطه مثبت های دانشگاه توجه تمام دانشجویان را به خود جذب کرده است. فکرش را بکنید در دانشگاهی مشغول به تحصیل می شوید که امکان تحصیل همزمان در دو رشته را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. آموزش در این دانشگاه مطابق با جدیدترین روش ها و استانداردهای جهانی است. ۴۴ کلوپ دانشجویی مختلف برای دانشجویان وجود دارد. شما در هر زمینه ای که به آن علاقه دارید، می توانید مشغول به فعالیت شوید. مراکز تحقیقاتی متعدد از جمله مرکز تحقیق و کاربرد فناوری اطلاعات، مرکز تحقیقات دندانپزشکی، مرکز تعالی سلول های بنیادی، تحقیقات چشم پزشکی، مرکز خدمات بهداشتی، مرکز تحقیقات فرهنگ، مرکز آرایشی و بهداشتی و … در کنار اینها امکانات بسیار دیگری در یدی تپه چشم انتظار شما است، از جمله:

مهمانسراها
بیمارستان کوزیاتایی دانشگاه
بیمارستان کوشولو دانشگاه
بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه
آزمایشگاه بافت شناسی دانشگاه
دارای ۱۷۵ لابراتوار به وسعت دو زمین فوتبال
۴۶ کارگاه علمی
۱۲ مرکز تحقیقاتی بهداشت و علوم اجتماعی
خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۴۲۵۰ نفر
۴۴ باشگاه دانشجویی
استودیو رادیو و تلوزیون
ژنراتور های نوین با قدرت تولید یک میلیون وات برق
۴۲ تیم ورزشی
بنیاد دانشگاهی با بیشترین مشارکت در مسابقات ورزشی
همکاری صنعتی با حدود ۴۵ شرکت مختلف
خوابگاه دانشگاه یدی تپه
خوابگاههای اقامتی با ظرفیت های مختلف ۴۲۵۰ دانشجو در پردیس آگوستوس ۲۶ و آتاشهیر مهیا شده اند. امکانات داخل خوابگاهها مانند خوابگاه دانشگاه آتاتورک، شامل اتاق های دونفره، امکانات رفاهی کامل، اینترنت شبانه روزی، وسایل غیرقابل اشتعال، میز تحریر برای هر دانشجو، یخچال و … می باشد. شهریه خوابگاهها نیز حدودا معادل هزینه خوابگاه دانشگاه اژه است.

محوطه پایدار یدی تپه
دانشگاه یدی تپه در بین سالهی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ توانسته که رتبه اول دانشگاه سبز را در میان دانشگاههای خصوصی از آن خود کند. این فوق العاده است! انرژی مورد نیاز بخش های مختلف دانشگاه از پنل های خورشیدی واقع در خود مجموعه دانشگاه بدست می آید. در کنار اینها یدی تپه به دنبال این است که مزرعه انرژی بادی خود را با توان ۳۵۰ کیلووات راه اندازی کند.

ارتباط با ما👇👇
@bhz_st9
Top